Cyklo Pelplin 2019

Już 4 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig kolarski CYKLO Pelplin zaliczany do cyklu szosowego ENERGA Cyklo Cup 2019. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej  w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

„Niezmiernie cieszy mnie fakt, że sukces pierwszej edycji Cyklo Pelplin przełożył się na kontynuację  tego przedsięwzięcia w roku obecnym. Mam nadzieję, że ogromne zainteresowanie zawodami sprawi iż barwny kolarski peleton będziemy mogli oglądać w Pelplinie regularnie. 4 sierpnia koniecznie musicie być razem z nami !”- mówi dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Jarosław Kowalczyk.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46 km (1 x pętla) oraz 92 km (2 x pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż  trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

 

Program zawodów:

Godz. 8:00 – 11:00 – zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych

Godziny startów:

Godz. 11:30 – Start dystansu 92 km

Godz. 11:40 – Start dystansu 46 km

Godz. 14:00 – Dekoracja

Godz. 14:45 – Zakończenie imprezy

Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

 

Ponadto Pelplińskie Centrum Sportu przygotowało szereg atrakcji dla kibiców i najmłodszych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto, na które serdecznie zapraszamy !